Mobilbahis bonus

Bu Zamana Kadar Dünya Kupasını Kazanan Ülkeler

Futbol birçoğumuzun az çok hakkında bilgi sahibi olması ile dünya kupasında hakkında da biraz fikrimiz olabiliyor. Futbol spor dalı genel olarak erkekler tarafından rağbet gören bir spor olsa da birçok kadın tarafından da rağbet görebiliyor.  Bu zamana kadar dünya kupasını kazanan ülkeler ise ülkeler arası yapılan dünya kupası maçlarında birinci olan takımlar olarak bilinmektedir. Şimdiye kadar FIFA Dünya Kupası alan takımlar ise dünya kupa birincileri olarak bilinen takımlardır. Dünya Kupası 2018 ‘da yapılacak olan maçlara ise birçok ülke hazırlanmaktadır.

Dünya Kupasını Kazanan Ülke Sıralaması

Dünya Kupasına katılmak isteyen takımlar genellikler sıkı bir şekilde çalışarak en başarılı takım olabilmek için emek veriyorlar. Dünya kupası 1930 yılları ve 2010 yılları arasında sadece 2. Dünya Savaşı hariç 19 kez düzenlenen bir nevi müsabakadır. Futbol severlerin dört gözle beklediği ya da ülke takımlarının başarısının gözlemlendiği maçlar olabiliyor. Dünya kupası maçlarında en çok kazan ülke Brezilya’dır. Brezilya’nın 4 dünya kupası kazanması ise futbolda ki başarısını gözler önüne serebiliyor. Dünya kupasında şampiyon olan diğer ülkeler ise Brezilya’dan sonra 3 birincilik ile Almanya, Almanya’dan sonra 2 birincilik ile Arjantin ve Uruguay, Arjantin ve Uruguay’ın ardında da İspanya, Fransa ve İngiltere ülkelerine 1 kez şampiyonluk sevincini tattırmıştır. Bunların dışında diğer ülkelerde şampiyon çıkmadı.

Dünya Kupasını İlk Kazanan Takım

Dünya kupası kazananları futbolda başarılı olduklarını kanıtlayabilirken aynı zaman da diğer dünya kupası için çalışmaya devam ediyor. Takımlarda bulunan oyuncuların bu maçlara etkisi oldukça yüksek olduğu için dünya kupasının maçında oynayacak oyuncuların sağlık problemlerinin kontrol ettirilmesi gibi önemli meseleler atlanmadığında takım başarı ile beraber anılabiliyor. Dünya kupası ilk 1930 yılında yapılmış olup 2010 yılına kadar süregelmiştir. Dünya kupasını 1930 yılında ilk olarak Uruguay kazanmıştır. Şampiyon olan Uruguay ülkesi ilk şampiyonluklarından sonra diğer dünya kupasında da 3 defa daha şampiyon olmuştur. 1930 yılından bu yana yapılan 19 dünya kupasında Uruguay 4 defa şampiyonluğa oynayıp kazanmıştır.

Dünya Kupası Türkiye

Dünya kupası 2018 Haziran ayında başlayıp Temmuz ayında tamamlanacak olup Türkiye’de içerisinde bulunacaktır. Türkiye dünya kupası elemelerine ilk olarak 1950 yılında katılmıştı. Dünya kupası elemelerinde rakibi olan Suriye’yi 7-0 olarak mağlup edip elemelere açık ara farkla giriş yaptı. Dünya kupası elemelerinde ki 3 golü Beşiktaş oyuncusu olan Fahrettin Cansever atarak takımımıza kazanma hakkını fazlası ile tanıdı. Dünya kupasına ise ilk olarak 1954 yılında katılan Türkiye’nin maçta ilk golünü atan da Suat Mamat olarak Türkiye dünya kupası tarihine geçmiştir. Suat mamat dünya kupasında ilk golünü atarak bir çok takımı geride bırakmayı başarsa da şampiyon olmayı başarmaya yetmemiştir.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!