Mobilbahis bonus

Dünya Kupalarının En Ateşli Taraftarları

Dünya Kupası 2018 yaklaşması ile beraber taraftarların da müsabakaları takip etmek için hazırlıklara başlama aşaması karşımıza çıkmaktadır. Her ülkenin taraftar grubunun kendine özgü bir yapısı ve dinamikleri olduğu binmektedir. Örneğin Türkiye taraftarlarının her biri müsabakaları yurt dışında izlemeye gidemese bile ülkede dünya kupalarını takip etmek için büyük organizasyonlar karşımıza çıkmaktadır. Dünya kupalarının en ateşli taraftarları kategorisinde eğer takımımız elenmeden devam ederse Türkiye’nin de en iddialı seçeneklerinden biri olduğu da eklenmesi gereken detaylardan bir tanesidir. Yabancı ülkelerde müsabakalar yapıldığı zaman, ülke dışında bulunan vatandaşlarımızın oldukça yoğun bir ilgi gösterdikleri de eklenmesi gereken noktalardandır. Dünya Kupalarının En Ateşli Taraftarları oldukça renkli tribün şovları yapmaktadır.

Taraftar Gruplarının Özellikleri

Dünya kupalarının en ateşli taraftarları konusunda özellikle futbolun popülerliği ile yakından ilişki olduğu sezilebilmektedir. Siz de futbola büyük bir ilgi duyan ve milli liglere ek olarak taraftarların takip etmeyi devam ettirdikleri liglerin oldukça önemli bir yere sahip olduğu dikkate alınması gereken noktalardan bir tanesidir. Bu konunun daha iyi anlaşılması için şu ülkeleri örnek vermek gerekmektedir;

  • Fransanın taraftar grubunun oldukça iddialı olduğu bilinmektedir. Bunun hem dünya kupasına olan yansıması hem de milli ligler içerisinde bulunan tavırları oldukça ön plana çıkan noktaları içerisinde bulundurmaktadır. Örnek vermek gerekirse Saint Etienne – Fransa kapsamında en ateşli taraftar grubunu içerisinde bulunan yerli takımlardan bir tanesidir. Takımların ülke içerisinde birbirine karşı mücadelesi sırasında bile sıkı bir takip varken dünya kupasında ülke temsili söz konusuyken umursamaz davranmalarının söz konusu olmayacağı da eklenmelidir.
  • Daha sert bir yapıya sahip olan hatta bazen ortaya koymuş olduğu taşkınlıklar ile bile bilinebilen Sırbistan’da Kızılyıldız taraftar grubunun ne denli ateşli ve sert bir grup olduğu da spor gazetelerinde sıklıkla dile getirilmektedir.
  • Bu kategoride tabi ki İspanyol taraftarlardan bahsetmeden geçmemek gerekmektedir. Özellikle Atletic Bilbao İspanya kapsamında en çok ses getiren noktaların başında gelmektedir.

Aslına bakılırsa bu durumun dünya kupasına katılan ülkelerin sosyolojik yapısı ile de büyük bir ilgisi olduğu dikkate alınması gereken noktalar arasında bulunmaktadır. Sosyolojik bakımdan gergin olan bir yapıyı içerisinde taşıyan toplumların taraftar guruplarının da daha ateşli ve çok daha sıkı olduğunun siz de minik bir inceleme sonucunda farkına varabilirsiniz.

Dünya Kupasına Özel Aktiviteler ve Organizasyonlar Nelerdir?

Dünya kupalarının en ateşli taraftarları takımlarını ön plana çıkarabilmek için yapmış oldukları organizasyonlar ile de göze çarpmaktadır. Yapılan tezahüratlar tarafta grupları için en önemli olan sistemlerden bir tanesidir. Taraftarların ellerinde bulunan pankartları da ne denli önemli bir yere sahip olduğunu belirtmemiz gerekir. Dünya Kupası kapsamında yapılan müsabakaların kalitesini en çok ön plana çıkaran noktalardan biri taraftar gruplarının takımlara destek olmasıdır.

 

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!