Mobilbahis bonus

Yeşil Sahalarda İlk Dans Roger Milla

Dünya Kupası özellikle Afrikalı futbolcular için hırs ve mücadele örneği olan futbolcularla doludur. Bunlardan bir tanesi ve en ünlüsü olan Roger Milla ise hem başarısı hem de dans figürleriyle adını duyurmuştur. Attığı gollerin ardından sergilediği dans figürleri, özellikle de Afrikalı futbolcuların bugüne kadar gelen dans figürleri geliştirmesinin önünü açmıştır.

Hayatı oldukça çok sayıda iniş ve çıkış dolu olmasına rağmen, hikayesini biliyor olmamızın iki nedeni bulunuyor. İlki, oynadığı futbol ve attığı gollerle takımlarına 40 yaşından sonra dahi katkı sağlayabilmiş oluşudur. İkincisi ise, futbolu ve dansı harmanlamasıdır. Bu durumun nasıl olsa sevinirken mutlaka bir gün meydana geleceğini savunanlar da bulunuyor. Sevinmesini o dönemde kendine özgü ve herkesten farklı bir şekilde yaşaması, adını da tarihe geçirmesini sağlamıştır.

Futbolu Bıraktı Geri Çağrıldı

Futbolu bıraktıktan sonra dahi ondan daha güvenilir ve daha başarılı bir isim olmaması nedeniyle geri çağırılmıştır. Kamerun’un en sevilen ve en saygı duyulan birkaç önemli ismi arasında yer alıyor. Futbola geri döndükten sonra da takımını zaferden zafere taşıması fakat bir türlü şampiyonluk kupasını alamaması, hak ettiği saygının mutlaka gösterilmesini gerektiriyordu. Yaşamı sona ermeden yapılan törenler, verilen ödüller sayesinde mutlu edildi ve onurlandırıldı.

Kamerun devlet başkanı tarafından geri çağırılan ve Dünya Kupası bünyesinde takımı zafere taşımaya yardım etmesi istenen futbolcu bu daveti geri çeviremedi. 35 yaşında futbolu bıraktı fakat 40 yaşını da geçtikten sonra oynamaya devam etti. Dünya’nın en yaşlı santraforu unvanını elinde bulundurması sayesinde, ülkesindeki gençlerin ilham kaynağı oluyor.

44 Yaşındaki Efsane

1952 doğumlu olan Kamerun’un efsanesi 44 yaşına geldiğinde futbolu bıraktı. Özellikle Kamerun ve Fransa gibi ülkelerde birbirinden güzel gollere imza atan futbolcu, Monaco ve Saint Etienne gibi takımlarda halen anılıyor. Attığı gollerin güzelliğinden ziyade, gol attıktan sonra yaptığı danslarla birlikte milyonlarca kişiye ismini söyletmeyi başardı.

Günümüzde sosyal medya ve televizyonun da gelişmesiyle başlayacak aynı kariyeri, onu Dünya’nın en saygı duyulası isimleri arasında bulunduracaktı. Kamerun’lu futbolcu 1 Temmuz 1996 yılından bu yana futbol oynamıyor. Takımını 3 kez finale taşımasına rağmen şampiyonluk kazanamadı.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!