Mobilbahis bonus

Dünya Kupalarının Gol Kralları Ve Ülkeleri  

Dünya Kupası birçok futbol takımının toplanıp ülkeler arası yapılan bir müsabakadır. Bu müsabakalar çeşitleri başarılı oyuncuları de yapılıyor olup elemeler ile final yarı final çeyrek final gibi üst turlara atlanarak yapılmaktadır. Dünya kupalarının kazanılması başarılı oyuncular ve başarılı direktörler tarafından yapılabileceği için uzun süreli eğitimlerden geçmeleri kaçınılmaz durumlardan biri olabiliyor. Dünya Kupası 2018 yılında devam edecek bir müsabaka olup başarılı oyuncular ile kazanacak yeni ülkeler beklenmektedir. Gol kralları en çok gol atan takım en az gol yiyen takım gibi rekorlara Sahip olunması da taraftarlar tarafından beklenen durumlardan biridir. Dünya Kupası’nda genç ya da orta yaşlarda bir birey başarılı olabileceği gibi ülkelerini üst sıralara da taşıyabilirler. Dünya Kupalarının Gol Kralları Ve Ülkeleri hangileridir?

Dünya Kupası Gol Kralları Kimdir?

Dünya Kupası birçok ülkenin futbolcular ile yapmış olduğu bir müsabakadır. Buna futbol turnuvası da demek mümkündür. Dünya Kupası’na katılmak isteyen ülkeler istedikleri gibi katılabiliyor olup aynı zamanda nüfusları ya da herhangi bir etken müsabakaya katılmalarına engel olmaz. Müsabakaya katılmak isteyenler ilk olarak Dünya Kupası elemeleri ne girip karşılarına çıkan takımları yenerek maçları kazanmaları gerekmektedir. Bu durum başarılı oyuncular ve kaleciler ile mümkün olabilecek bir durumdur. Şimdiye kadar yapılan dünya kupalarında en çok gollü Almanya’ da oynayan Miroslav Klose atmıştır. 21 maçta 16 gol atarak Almanya’ya kupa kazandırıyor.

Gol Kralları Hangi Ülkenin Takımında Yer Alıyordu?

Dünya Kupası 2018 yılında devam edecek bir turnuva olup birçok ülkenin futbol oyunundaki başarısının görüleceği bir müsabakadır. Dünya kupasında oynayan oyuncular başarılı olduklarında takımlarının daha çok yükselmesine yardımcı olurlar. En çok gol atan oyuncunun Brezilya takımında bulunuyor olması bile Brezilya’nın 4 şampiyon Kupası almasında etkilidir. Dünya Kupası maçlarında yer alan ülkelerin gol krallarının sıralamak istersek ilk 5’te sıralayabiliriz.

  • Guillermo Stabile , 1930’da Uruguay takımında 8 gol ile ilk sırayı almaktadır.
  • Oldrich Nejedley Çekoslovakya’ da 5 gol ile gol krallığı unvanını kazanmıştır.
  • Bir diğer gol kralı lise son yıllardan Diego Forlan Uruguay 5 gol ile gol kralı olabilmiştir.

En Çok Gol Atan Gol Kralı Kim?

Dünya kupasında en çok gol atan takım Brezilya olup 5 futbolcusu gol kralı olarak bulunmaktadır. Bu durumları 4 defa Dünya Kupası’nda kazanması ile açıklayabiliriz. 1930 yılından bu yana yapılan Dünya Kupası’nda en çok gol atan Gol Kralı ise Just Fontaine 13 gol ile gol Krallığını 1958 yılında almıştır. Gol kralları büyük bir başarıyla oynadıkları için oynadıkları takımın başarılı olması da olağan durumlardan biri olabiliyor. Kalecilerin iyi olması ve futbolcuların en iyi sıralamasında yer alması önemli unsurlardan biridir. En çok gol atan Fontaine takımının şampiyonluğa ulaşabilmesi için emek vermiştir.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!