Mobilbahis bonus

Dünya Kupalarının En Çok Gol Atan Takımı  

Dünya Kupası maçları ülkeler arasında yapılan bir nevi futbol yarışması olup eleme yöntemi ile birinci bulunmaktadır. Dünya kupası elemelerinin tümünden başarılı bir şekilde geçmek ise dünya kupasında oynamanıza yardımcı olur. Dünya kupası futbol spor dalının önemli müsabakalarından biri olduğu için her ülkenin önem vermiş olduğu unsurlardan biridir. Dünya Kupasında kalecinin iyi olması, futbol oyuncularının başarılı olması ve karşı takımdan daha fazla gol atmak takımı bir üst tura taşıyacaktır. Dünya Kupası 2018 ise 14 Haziran tarihinde başlayıp 15 Temmuz tarihinde sona erecektir. Dünya kupasına hazırlanan takımlar ise son günlerde antrenmanlarını ve eğitimlerini sıkı tutarak başarıya bir adım daha yakın olabiliyorlar. Dünya Kupalarının En Çok Gol Atan Takımı incelemesi bu yazımızda.

En Çok Gol Atan Takım Ne Kadar Gol Attı?

Futbol takımlarının çok sık olmasa da 1930 yılından bu yana yapmış oldukları dünya kupası 19 kez gerçekleşmiştir. Dünya kupasına hazırlanan takımlar iyi futbolcular yetiştirip daha fazla gol atmaları aynı zaman da daha az gol yemeleri göz önünde tutulmaktadır. Dünya kupasının yapıldığı tarihten bu yana en çok gol atan takımlar da sıralanmıştır. En çok gol atan takımlar genellikle şampiyonluğa imza attıkları için oldukça önemli unsurlardan biridir. En çok gol atan birinci takım ise 210 gol ile Brezilya takımı olmuştur. Brezilya en çok gol atan takımlardan biri olup Dünya kupası en çok gol atma rekorunu kırmıştır. Brezilya Dünya kupasında en çok golü atan takım olup son verilere göre 210 gol ile en çok golü atmıştır.

Dünya Kupası Maçında En Çok Gol Atan Takım Hangisi?

Dünya kupasına katılan takımların başarılı olmak istediği bir diğer unsur ise en çok gol atma ve en az gol yeme rekorları olabiliyor. Fakat en çok gol atma rekorunu Brezilya 210 ile kırmış olup en az gol yeme rekorunu da 2 gol yemesi ile Angola da olmaktadır. En çok gol atma rekorunu elinde tutan Brezilya takımı kalecisinin ve oyuncularının başarılı olması ile 4 defa dünya kupası kazanmıştır. Dünya kupasını 4 kez alan takım 1930 yılından bu yana dünya kupasına katılmaktadır. En çok gol atan takım olması ile 4 kez dünya kupası şampiyonu olması birbirleri ile orantılı durumlardır.

Gol Rekoru Olan Takımın Gollerini Kimler Attı?

Dünya kupası 2018 yılında da devam edecek olup Haziran ayı ve Temmuz ayı arasında geçmektedir. Gol rekorları, en az gol yeme, en az gol atma gibi birçok rekor ile karşımıza çıkan bir takımdır. Gol rekoru olan takımın golleri başarılı futbol oyuncuları tarafından atılmış olup birçok Brezilya oyuncu tarafından atılmıştır. Bu goller Brezilya’nın dünya kupasında 4 kez şampiyon olmasına yardımcı olmaktadır.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!