Mobilbahis bonus

Unutulmaz 5 Dünya Kupası Finali

İşte unutulmaz 5 Dünya Kupası Finali;

2006 Fransa – İtalya Finali

Fransa ile İtalya’nın oynadığı final Materazzi ve Zidane’nin tutumu nedeniyle oldukça önemli bir yapıya sahip. Zidane’nin rakibine attığı kafa ve penaltılarla İtalya’nın şampiyonluğu aldığı maç da tarihe yazıldı.

1930 Uruguay – Arjantin Finali

Uruguay’ın kazandığı, tarihin en önemli maçlarından bir tanesidir. Nehirden geçilerek giden maçta 4-2’lik sonuçla Uruguay milli takımı ilk Dünya Kupası şampiyonluğunu almayı başardı.

1986 Batı Almanya – Arjantin Finali

1986 yılında Batı Almanya’nın finale kadar yükseldiği ve Maradonalı Arjantin ile karşılaştığı final maçında beklenmedik olaylarla karşılaşıldı. 23. Dakikada Arjantin’in atağında Matthaeus, Maradona’ya oldukça sert bir faul yaptı. Serbest atışın kullanılmasıyla birlikte havalanan top, Schmacher’in alabileceği alana düşüyordu. Tam o sırada Jose Luis Brown kafayı vurdu ve ilk golünü kaydetti. 55. Dakikada atılan topla Valdano golünü şık bir şekilde ağlara gönderdi. 74. Dakikada Rummenigge golü atmayı başardı. 80. Dakikada yine kornerden gelen bir topla Berthold kafayı vurdu ve golü attı. Maradona dakika 83’de sürdüğü topla Schumacher’i tekrar avladı ve şampiyonluğu söktü aldı.

2010 İspanya Hollanda Finali

2010 yılında oynanan ve 21. Yüzyılın en önemli dünya kupası maçlarından bir tanesi olan Hollanda – İspanya maçında şampiyon İspanya oldu. İki takım da daha önce hiç şampiyon olmamış ve iki takımın kadrosu da Dünya’nın en iyisi olmak için yeterli değerlere sahipti. Oynadıkları futbol tarzları birbirinden farklı olsa dahi, birbirlerini yenmeleri için normal süreler yeterli olmadı.

Unutulmaz maçlar arasına girmesine neden olan olay, 109. Dakikada İniesta’nın attığı inanılmaz goldür. Bu golle birlikte İspanya maçın sonuna kadar skoru tutmayı başardı ve şampiyonluğu Hollanda’ya kaptırmadı.

1994 Brezilya İtalya Finali

Tarihin en unutulmaz ve unutulmazlığını da kötü olmasından alan maçlarından bir tanesi 1994 yılında oynandı. Özellikle Brezilya’nın yıldızlarının büyük bir bölümünün gitmiş olması, yeni jenerasyonun çok uyumlu olmaması nedeniyle 1994 finali son derece kötüydü.

Ronaldo’nun daha 18 yaşında olduğu bir kadroda başarı beklenmesi bir hayli zor fakat istenen sonucun alınabilmesi için mutlaka gol gerekiyordu. Karşılaşma normal sürede ve uzatmalarda 0-0 berabere sonuçlanırken, özellikle penaltı atışlarında Taffarel’in kurtardığı penaltı her şeyi değiştirdi. Kutsal atkuyruğu, istenen golü atamaması nedeniyle şampiyonluğu Brezilya’ya hediye etti.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!