Mobilbahis bonus

Dünya Kupalarının En Hızlı Golleri   

Dünya Kupası içerisinde birçok rekor barındıran ve gol atma rekorlarına ev sahipliği yapan bir turnuvadır. Dünya kupalarında başarılı oyuncuların bulunuyor olmasın takımların daha başarılı maçlar sergilemesine yardımcı olur. Taraftarlar oyun kurallarına olan bilgilerini esirgemeyin açıktan gösterdiklerini de aslında takımlarına büyük destek olmaktadır. Gol kralları en çok gol atan takım ya da en genç oyuncu barındıran takım gibi rekorların bulunuyor olması ise taraftarların gözünü korkutsa da büyük başarılara imza atılabilir. Dünya Kupası’nda yer alan en genç oyuncular 17 yaşından başlayarak takımlarda başarılarını sergileyebiliyorlar. Dünya Kupası 2018 yılında da gerçekleşecek olup Türkiye’ nin de bu turnuvaya katılması bekleniyor. Dünya Kupalarının En Hızlı Golleri kimler tarafından atıldı?

En Hızlı Gol Atan Türk Oyuncu

Dünya ülkeler arası futbol turnuvası olarak bilinen bir düzenleme olup 1930 yılından bu yana 19 kez gerçekleştirilmiştir. Bu 19 kez gerçekleştirilen Dünya Kupası’nı Brezilya 4 kez kazanmış olup ülkesini üst sıralara taşımıştır. Bunun ardından Almanya Uruguay gibi ülkelerinde şampiyonu kazanması ile 19 Dünya Kupası verilmiştir. Dünya kupalarında atılan goller hızlı ya da en çok olacak şekilde sınıflandırılır rekor denemesi birçok ülke tarafından yapılmaktadır. En hızlı gol atan oyuncular ise maçın başladığı ilk saniyelerde gol atan oyuncular olarak tarihe geçmiştir. Dünya Kupası’nda en erken golü taktıran Türk futbol oyuncusu Hakan Şükür 15 saniyede Meksika’ya gol atarak en erken gol atan Türk oyuncu ünvanını alabilmiştir.

Dünya Kupalarında En Hızlı Gol Kaçıncı Saniyede Atıldı?

Dünya Kupası 2018 yılında yapılacak bir turnuva olup hızlı ve çok gol atan oyuncuların bulunması şampiyon sevincinin yaşanmasına yardımcı olabilir. Dünya kupalarında en hızlı gol atan oyuncular başarıyı takımlarına takılabilen oyuncuları olup aynı zamanda uzun süre gündemde kalmışlardır. Dünya Kupası’nda atılan en hızlı gol Christan Benteke’ nin atmış olduğu 8.1’ inci saniyede gol atmasıyla Dünya Kupası tarihinin en hızlı golünü atmıştır. 8.1 saniyede atılmış olan gol Christan Benteke’ye Gol sevincini yaşatıp aynı zamanda rekora koşmasına yardımcı olmuştur. En hızlı gol rekoru Bir öncekinde 0.2 saniye fazla olarak Davide Gualtieri’ ye aitti.

Dünya Kupasının En Hızlı 5 Golü

Dünya Kupası’nda atılan goller genel olarak ilk 10 saniyede atılmış olan goller olup Türk futbolcunun olan Hakan Şükür’ün de bu Rekorlar arasında bulunuyor olması gurur verici bir durum. Hakan Şükür 2002 yılı Dünya Kupası’nda atmış olduğu gol ile birçok türkü sevindirmişti. Bunun yanı sıra diğer yıllarda atılmış olan goller Hakan Şükür’ün rekorunu geçerek yeni bir rekora imza atmıştır. Dünya kupasının yanı sıra hazırlık maçlarında gol atan Cristian Benteke 6. Saniye de gol atarak birçok taraftarın gönlünü fethetmişti. Sahanın sarsılmasına neden olan Christian Benteke kırdığı rekorun ardından maçın 55. Dakikasında yaptığı Hattrick ile hazırlık maçında adını duyurmuştu.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!