Mobilbahis bonus

Dünya Kupası Geçmiş Şampiyonları

Dünya Kupası ülkelerin futboldaki başarıları, futbolcularının değerleri, oynadıkları futbol ve turizm yapısı itibariyle son derece büyük bit öneme sahip olmalarını sağlıyor. Geçmiş şampiyonlar incelendiğinde Dünya Kupası geçmiş şampiyonluklar da Brezilya’nın bu alanda her jenerasyonuyla şampiyonluğa oynayan bir takım olduğu anlaşılıyor. Dünya Kupası Geçmiş Şampiyonları bir hayli farklı ülkelerden oluşmaktadır.

En Çok Şampiyon Olan Takımlar

Son yıllarda kaydedilen başarılar sayesinde özel olarak Dünya Kupası geçmiş şampiyonları için paylaşımlar yapılmaya devam ediliyor. Dünya Kupası müsabakalarını incelediğinizde özellikle Brezilya ve Almanya’nın sürekli olarak şampiyon olduklarını görebiliyorsunuz. Aşağıdaki listede en çok şampiyonluğa sahip olan üç ülke bulunuyor;

  • Brezilya toplamda 6 şampiyonlukla bu alandaki lider takımdır.
  • İtalya’nın ve Almanya’nın dört adet şampiyonluğu bulunuyor.
  • Arjantin ve Uruguay takımları ise iki şampiyonluğa sahipler.

Dünya Kupası Son 5 Şampiyonu

Dünya Kupası müsabakalarını son 20 yıl içerisinde kazanan takımlar arasında Avrupa’nın ve Güney Amerika’nın en iyileri yer alıyor. Brezilya her dönemde turnuvayı kazanmaya aday olan ekipler arasında gösterilmiş ve en büyük üç takım arasında yer almıştır. Son turnuvalarda da başarılı olmaları, gelecekte pek çok şampiyonluk alabileceklerini gösteriyor.

Dünya kupasında son 20 yıl içerisinde başarılı olan beş takım sondan geriye doğru şu şekilde sıralanabiliyor; 2014 Almanya, 2010 İspanya, 2006 İtalya, 2002 Brezilya, 1998 Fransa son beş turnuvanın kazanan ülkeleridir.

İlk Dünya Kupası Şampiyonu

Son on şampiyonlukta siki ve üzerinde başarıya ulaşan çok sayıda takım bulunuyor. Turnuvanın başlangıcıyla birlikte Dünya şampiyonu olan takımlar arasında ilk sırada yer alan Uruguay, ilerleyen sezonlarda başarı elde edememiş olsa da, aradan 20 yıl geçtikten sonra tekrar şampiyon olmayı başarmıştır. İlk şampiyonluğu 1930 yılında alan Uruguay’ın kadrosu, günümüzde şampiyonluğu almak için yeterli değildir.

30 yıldan uzun süredir Uruguay, geçmişte olduğu gibi favoriler arasında gösterilmiyor. Dünya Kupası özel karşılaşmalarında pek çok farklı şampiyon bulunsa dahi, favori sayısı sürekli olarak 4 veya 5 oluyor. Bunun dışında farklı bir takımın favori olarak gösterilmediği görüldüğü gibi, Fransa ve İspanya dışında döneme göre iyi olan takımların dışında şampiyonluk adayı bulunmuyor.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!