Mobilbahis bonus

Dünya Kupalarına Damga Vuran En İyi 10 Futbolcu  

Futbol birçok kişi tarafından önemsenen bir spor dalı olup aynı zaman da birçok ülkenin de takımı bulunan bir spordur. Türkiye’nin de çokça önem vermiş olduğu futbol maçları büyük istekle beklenmektedir. Dünya kupasında ise ülkelerinin desteklemek için birçok futbol sever dünya kupası maçlarına oldukça önem vermektedir. Futbolcuları iyi olan ve savunma hücum gibi mantıksal hareketleri mantıklı olarak yürüten takımlar dünya kupası şampiyonu olabiliyor. Dünya kupası 2018 ‘de yapılacak olan maçlara iyi hazırlanmak oldukça önemli unsurlardan biri olabiliyor. Dünya kupasını kazanmak katılan her ülkenin çokça arzu ettiği bir durumdur.Dünya Kupalarına Damga Vuran En İyi 10 Futbolcu listesini sizin için derledik.

Dünya Kupası En İyi Futbolcuları

Dünya kupası maçlarında oyuncuların oynayış stili, sağlığı gibi birçok faktör oldukça önemlidir. Bu yüzden futbolcular da bu maçları en çok etkileyen bir unsurdur. Dünya kupasına hazırlanan takımlar ister istemez iyi futbolcular hazırlayabilmek için bir hazırlık dönemine girebiliyor. Dünya kupası ilk olarak 1930 yılında yapılmaya başlanmış olup 2010 yılına kadar tam 19 kez gerçekleşmiştir. Bu zamana kadar dünya kupasında oynayan en iyi futbolcu kadrosu da kolaylıkla oluşmuştur. Dünya kupası en iyi futbolcularından biraz da eskiye dayanarak Tomas Brolin’den söz edebiliriz. Tomas Brolin 1930’dan bu yana en iyi futbolculardan biri olup dünya kupasında büyük başarılar sergilemiştir.

Dünya Kupa Maçlarında En İyi Oynayan 5 Futbolcu

Dünya kupası 2018 yılında da yapılacak olan bir futbol müsabakasıdır. İçerisinde Türkiye’nin de olacağı dünya kupası maçlarında ülkemizden bu yıl ki beklentiler her zaman ki gibi yüksek. Dünya kupasına 1954 yılında katılmamız ile beraber şampiyonluğu tadamasak da futbolda kendimizi oldukça iyi bir şekilde sergileyebildik. Geçmiş yıllarda en iyi oynayan birinci futbolcu Tomas Brolin olarak seçilmiştir. Bunun ardında en iyi ikinci futbolcu Giacinto Facchetti, üçüncü futbolcu Leonardo, dördüncü Antonio Cabrini ve beşinci Jürgen Klinsmann olmaktadır. Şimdiler de dünya kupasında en iyi futbolcular ise birinci olarak Pele’dir. Pele son zamanlar da en iyi dünya kupası futbolcusu olarak seçilmiştir. Pele’den önce ikinci olarak Diago Maradona, üçüncü en iyi futbolcu Franz Beckenbauer, dördüncü olarak Ronaldo ve beşinci ve sonuncu olarak da Zinedine Zidane seçilmiştir.

Dünya Kupası Maçının En İyi Futbolcusu

Dünya kupası maçlarında oynayan futbolcular genellikle en iyi futbolculardan seçilse de iyinin de iyisi vardır. Geçmişte en iyi futbolcu olarak tarihe geçen Tomas Brolin dünya kupasının ilk oynandığı yıllar da futbol üzerinde ki hünerlerini sergilemiştir. Fakat dünya kupasının 1930 yıllarında oynanmaya başlandığını göz önünde bulundurarak eski dünya kupası en iyilerindendir diyebiliriz. Son zamanların en iyi dünya kupası futbol oyuncusu ise Pele’dir. Bu zamana kadar gelen 100 en iyi futbol oyuncusundan en sonuncusu olmaktadır.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!