Mobilbahis bonus

Dünya Kupasını En Fazla Kazanan Ülkeler  

Dünya Kupası birçok futbol takımları ile yapılan bir müsabaka olup takımların karşılaşması sonucunda birincinin açıklanması ile sonuçlanan bir turnuvadır. Dünya kupasına katılan oyuncular daha sıkı bir eğitim ve antrenmandan geçerek takımlarının kazanmasına yardımcı olabiliyor. Dünya Kupası maçlarında oynayan ülkeler gol krallığına ya da en iyi kalecileri takımlarında barındırarak rekorlara imza atabiliyor. En genç oyuncular rekoru ise kırılması Nadir gerçekleşen bir rekor olup aynı zamanda şimdiki rekor 17 yaş 41 gün ile genç bir futbolcu da olmaktadır. Dünya Kupası 2018 yılında yapılacak olup birçok rekora ve enlere imza atacağı bekleniyor. Peki, Dünya Kupasını En Fazla Kazanan Ülkeler hangileridir?

Dünya Kupasını Hangi Ülke Kaç Defa Kazandı?

Dünya kupası kazanan ülkeler genellikle takımlarından gol kralı en iyi futbolcu gibi rekorları çıkaran takımlardır. Dünya Kupası kazanan ülkelerden Brezilya, 1930 yılından bu yana 4 şampiyonluk almış olup Brezilya izleyen İtalya’da 4 şampiyonluk ile dünya kupasında yer almıştır. Dünya Kupası ülkeleri 5 Avrupa kıtasından 3D Güney Amerika kıtasından olacak şekilde çıkmıştır. Bunun yanı sıra diğer kıtalardan herhangi bir şampiyon çıkmamış olup aynı zamanda Rekorlar da genellikle şampiyonluk kazanan ülkelerden çıkmıştır. Brezilya en çok gol atan takım olarak Dünya Kupası tarihine geçip 210 gol ile rekor kırmıştır. Arjantin’le Uruguay ise 2 şampiyonluk ile Dünya Kupası’nda Yer almıştır. Arjantin ve Uruguay dan sonra İspanya İngiltere ve Fransa bir kez ülkelerine şampiyonluk getirmiştir.

FIFA Dünya Kupasını En Çok Hangi Ülke Takımı Aldı?

FIFA Dünya Kupası maçlarından müsabakaya çıkan ülkeler ilk önce elemelerden geçmektedir. Bu elemeleri katılmak isteyen ülke sayısı oldukça fazla olup aynı zamanda gol kralı ve diğer Rekorlar bu ülkelerden çıkabiliyor. FIFA Dünya Kupası 1930 yılından bu yana yapılıyor olup aynı zamanda Brezilya ve İtalya en çok kupa kazanan ülke olarak Dünya Kupası tarihine geçmiştir.

Dünya Kupasını Kazanan Takımlar Kaç Gol İle Kazandı?

Şuana kadar oynanan karşılaşmalar arasında atılan gol sayıları 2 ila 6 arasında değişiklik gösteriyor. 2014 yılında Brezilya’da oynanan dünya kupasına Almanya ile Arjantin karşı karşıya geldi. Kazanan Almanya oldu ve maç 1-0 olarak tamamlandı. 2010 yılında da Güney Afrika bünyesindeki karşılaşmada İspanya şampiyon oldu ve Hollanda ile karşılaşan İspanya, maçı 1-0 kazandı. 2006 yılında ise Almanya’da düzenlenen organizasyonda bu kes İtalya ile Fransa karşı karşıya geldi ve kazanan normal sürede 1-1 biten maçta 5-3 penaltı atışlarıyla İtalya oldu. 1930 yılından bu yana oynanan karşılaşmalarda Almanya, Brezilya, İspanya, İtalya, İngiltere gibi takımlar sürekli olarak başarıdan başarıya koştu. Günümüzde de 2018 yılında finali yapılacak olan dünya kupasında favori olan takımlar aynıları. Toplamda 20 şampiyonlukta 5 kez Brezilya üstün, dörder kez ise İtalya ve Almanya, en çok kazananlar arasında yer alıyor

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!