Mobilbahis bonus

Dünya Kupalarına Damga Vuran Kaleciler  

Futbol alanın en önemli saha oyuncularından olan kaleciler her zaman göz önünde olmuştur. Kaleci olmak bir nevi takımın kaderini belirlemek gibi. Çünkü kaleye gelen topları içeri almazsa en kötü olarak berabere kalma durumu ortaya çıkar. Bu yüzden sahalarda kaleciler oldukça önemli pozisyondadır. Kaleciler seçilirken genellikle çeviklik ve refleks ile seçilmektedir. Dünya kupasında başarılı olan iyi kaleciler de refleksleri kuvvetli olan kaleciler oluyor. Dünya kupası 2018 de takım kalecilerinin başarılı olması hangi takımın şampiyon olacağını belirleyen durumlardan biri olabiliyor. Dünya Kupalarına Damga Vuran Kaleciler listesi yazımızın devamında.

Dünya Kupası Maçlarında En İyi Kaleci

Futbol maçlarında kalecinin topu tutamayışı çoğu futbol severin sinirlendiği noktalardan biridir. Kalecilerin başarılı olması takımlarını da başarıya sürükleyeceği için saha da oynayan tüm oyuncular gibi kaleciler de sıkı eğitimlerden ve antrenmanlardan geçmektedir. Dünya kupasında başarılı olan futbolcular ise takımlarını şampiyonluğa sürüklediği için dünya kupasına damga vurabiliyor. Dünya Kupası maçlarında da takım maçlarında da oldukça başarılı olan Fernando Muslera kale de olan başarısı ile bilinen bir futbol oyuncusudur. Dünya kupasında Uruguay ülkesinin kalecisi olan Muslera kurtarmış olduğu goller ile şampiyonluğun alınmasında en büyük etkenlerden biri oluyor. Oynadığı takımın taraftarı olan ya da olmayan çoğu futbol severin takdirini kazanan Fernando Muslera oynadığı takımların da gözde kalecisi oluyor.

Dünya Kupasında Kaleyi En İyi Koruyan 5 Kaleci

2018 yılında yapılacak olan dünya kupasına ise elemeler ile ülkeler katılabiliyor. Dünya kupasına hazırlanan ülkeler genellikle eğitimlerini ve antrenmanlarını sıkı tutuyor. Emek veren her takım şampiyonluğu hak eder. Dünya kupası 2018 takımlarının kalecileri de sıkı bir şekilde çalışıyor. Sıkı eğitimlerden geçmeleri reflekslerinin kuvvetlenmesine yardımcı oluyor. Fakat bir de doğuştan kaleci olarak tanımladıklarımız var. Bunlara dünya kupasının altın eldivenleri de denebilir. Bu başarılı kalecilerden biri de Neuer olup üçüncü başarılı kaleci Tim Howard, dördüncü iyi kaleci Guillermo Ochoa ve beşinci olup altın eldivenlerden biri de Keylor Navas olarak bilinmektedir. Bu kaleciler takımlarının dünya kupasında daha başarılı olması için önemli faktörleri sağladıklarından kuvvetli kaleciler olabiliyor.

En İyi Kaleciler Hangi Takımların Oyuncuları

Dünya kupası kalecilerinde bulunan özellikler takım lideri tarafından fark edilip geliştirilerek takım için büyük adımlar atılabilir. En iyi kaleciler de maçlar göstermiş oldukları başarıları dâhilinde iyi kaleci olabilirler. En iyi kaleciler genellikle şampiyon olan takımlardan çıksa da bazen şampiyon olmayan takımlardan da çıkabiliyor. Ne de olsa takım ruhunun ve birliğinin olması oldukça önemli. En iyi kalecilerden biri olan Muslera dünya kupasında Uruguay da oynarken, Neuer ise Almanya da oynamaktadır. Keylor Navas ise Kosta Rica’nın çeyrek finale çıkmasına yardımcı olabiliyor. En iyi kaleciler takımlarını oldukça olumlu bir şekilde etkileyen takımın parçasıdır.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!