Mobilbahis bonus

Dünya Kupalarının En Genç Oyuncuları  

1930 yılı ve 2010 yılları arasında yapılan Dünya kupası ülke takımlarının katılmış olduğu bir futbol müsabakasıdır. Önemli futbol müsabakalarından olan dünya kupası uzun yıllardır 19 kez yapılmıştır. 2. Dünya Savaşı hariç sürekli devam eden dünya kupasının oyuncularının başarılı olması takımları başarıya sürüklemiştir. Dünya kupasının rekorları da en az gol atma, en az gol yeme, en çok gol atma ya da gol yemeden geçen en uzun süre gibi birçok rekora ev sahipliği yapmaktadır. Dünya kupası 2018 yılında da gerçekleşecek olup yeni dünya kupası rekorlarına da imza atılabilir. Dünya kupasına katılan genç oyuncuların da oldukça başarılı olması gözden kaçmayan durumlardan biridir. Dünya Kupalarının En Genç Oyuncuları kimlerdir?

Dünya Kupası Şimdiye Kadar En Genç Oyuncu

Dünya kupasında oynayan futbolcuların çoğu geçmişi olan ve önceden de başarılı olan futbolcular olabiliyor. Bunun yanı sıra dünya kupasında oynayan futbol oyuncularının genç olup bir takım küçük başarılar yakalayarak takıma girmesi de göz önünde olup başarı kazanmalarına yardımcı olmaktadır. Dünya kupasında oynayan genç oyuncuların da bulunması ile şimdiye kadar olan dünya kupasında en genç oyuncu Norman Whiteside olarak dünya kupasının tarihine geçmiştir. Dünya kupasında en genç oyuncu olan Norman 17 yaşından 41 bir gün fazlaydı. Bu kadar genç bir oyuncunun bulunuyor olması taraftarların endişelenmesine neden olsa da attığı goller ile başarısını göstermiştir.

Tarihe Geçen En Genç Futbolcular

Dünya kupasında yer almış olan takım oyuncularının yaşları ortalama 20’ li yaşlarda olmaktadır. Tabi ki 20’ lerden fazla ya da az yaşı olan birçok oyuncu oynamıştır. En genç oyuncular ise 20 yaşlarının altında olup birçok taraftarın kafasını karıştırabiliyor. Dünya kupası tarihine geçen Norman’ın ardından 17 yaş 99 günü ile Samuel Eto Dünya kupasında Barcelona’da yer almıştır. Bir diğer genç futbolcu ise 17 yaş 101 gün ile Femi Opabunmi olarak bilinmektedir. Tarihe geçen en genç futbolcuların dünya kupasına başarıları ve golleri ile damga vurması ise futbol alanında kalıcı olmalarına yardımcı olmaktadır. Dünya kupası 2018 yılında tekrar yapılacak olup yeni rekorlar ve en’ler ile bekleniyor.

Dünya Kupası Genç Ve İyi Oyuncular Kimler?

Dünya kupası maçlarında oynayan oyuncular ülke takımında olduğu için başarılı ve gol tarihi olan oyunculardan seçiliyor. Futbol turnuvalarında seçilen oyuncular başarılarına göre seçiliyor olup rekorlar da yer alabiliyorlar. En genç futbolculara çok sıcak bakılmasa da görülen başarıları da sineye çekilecek türden değildir. En genç futbolcu ise 17 yaş 41 gün ile Norman olmuştur. Norman 1982 yılında anlaşma imzalamış bir oyuncu olup aynı zaman da birçok başarılı işe de imza atabiliyor. Dünya kupalarının genç oyuncularının başarısının iyi derece de olması da takımların dünya kupası 2018 de başarılı olmasına yardımcı olmaktadır.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!