Mobilbahis bonus

Dünya Kupası Geçmişi Ve Dünya Kupalarında Türkiye  

Dünya Kupası birçok ülkenin bir araya gelip futbol takımları ile yapmış oldukları müsabakaların olduğu bir turnuvadır. Dünya Kupası takımlarının Çoğu eleniyor olsa da başarılı futbolcular bıraktığın için önemli takımlar haline gelmektedir. En çok gol atan takım Brezilya olup 1930 yılından bu yana yapılan 19 Dünya Kupası maçında 4 kez birinciliği kazanmıştır. 4 Dünya Kupası’na sahip olan Brezilya oyuncuları kaliteli olup aynı zamanda bir çok gol kralı da Brezilya takımından çıkmaktadır. Brezilya’nın yanı sıra birçok takım bu 19 maçtan şampiyonluk kazanmıştır fakat Brezilya’nın önüne hiçbir ülke geçememiştir. Dünya Kupası 2018 yılında yapılacak olan maçlar da yeni Rekorlar ve dünya kupasının önüne geçecek takımlar beklenebiliyor. Dünya Kupası Geçmişi Ve Dünya Kupalarında Türkiye nasıl bir geçmişe sahip.

Dünya Kupası Tarihi

Dünya Kupası tarihi oldukça uzun bir zaman dilimine yayılmış olup sadece 2. Dünya Savaşının olduğu zaman gerçekleşmemiştir. Dünya Kupası ilk olarak 1930 yılında yapılmış bir müsabakadır. 1930 yılında başlayan Dünya Kupası maçları 2010 yılına kadar sürmüş Olup Şu an Dünya Kupası 2018 maçları beklenmektedir. 2018 yılında yapılacak olan dünya kupasına katılan takımlar başarılı futbol oyuncuları ile katıldığında daha iyi sonuçlar elde edebilirler. Dünya Kupası tarihinde söylenebilecek bir diğer unsur ise Brezilya takımının 210 gol ile en çok gol atan takımı olarak rekor kitabına geçip 4 adet Dünya Kupası’na sahip olması olabiliyor. Dünya Kupası’ndaki Rekorlar önümüzdeki Dünya Kupası maçlarında değişebilir.

Dünya Kupa Maçlarında Türkiye’nin Başarısı

Dünya kupa maçlarında yaşanan en hızlı goller ya da en çok gol rekorları her an değişebilir fakat Türkiye’de bu rekorların içerisinde önemli bir yer alabiliyor. Dünya kupa maçlarında Türkiye’nin baş ağrısından söz etmek istersek herhangi bir şampiyonluğunun bulunmadığından bahsetmeliyiz. Dünya kupa maçlarında Türkiye 1950 yılında Dünya kupa elemelerine katılmıştır. 1950 yılında ki elemede Suriye’ye 7 – 0 yenerek elemeleri hızlıca geçmiştir. Bundan sonra birçok takımın önüne geçen Türkiye 1954 yılında Almanya tarafından elenmiştir. Hala dünya kupa maçlarında katılan Türkiye’nin 2018 yılında da katılması bekleniyor. Dünya kupa maçlarında önemli bir rekor kıran Hakan Şükür 2002 yılında 10. 8 ile Dünya kupa rekorunu kırmıştır. Fakat Christian Benteke en erken gol rekorunu 8.1 e çekmiştir.

Dünya Kupasını Türkiye Kaç Kere Kazandı?

Dünya kupa maçlarına 1950 yılından bu yana katılan Türkiye herhangi bir maç kazanmasa da başarılı maçlarda adından söz ettirebiliyor. Dünya Kupası Türkiye tarafından kazanılmamış olsa da gol kralları ve en iyi futbolcuları ile başarıyı yakalayabiliyor. 1950 yılında dünya kupasını alamayan Türkiye, önümüzde ki yıllarda yapılacak olan dünya kupa maçlarında bulunarak Türkiye’ ye kupa alabilir. Dünya Kupası 2018 yılında yapılacak olan ülkeler arası Dünya Kupası turnuvası yine eleme yöntemi ile çeyrek final yarı final ve final olarak üst turlara atlanarak sonuçlanacaktır.

2018 Dünya Kupası Haberlerini ve Maç Özetlerini Kaçırmamak İçin Hemen Abone Ol!